Gdy w mieszkaniu jest jadalnia, musi być i stół jadalniany. A gdy jadalni nie ma? To warto takie pomieszczenie stworzyć lub przynajmniej wyodrębnić z kuchni lub przestrzeni pomiędzy kuchnią i salonem.

Osobna jadalnia daje komfort spożywania posiłków w spokoju – jak żadne inne pomieszczenie. Nawet jeśli lubisz jeść przed telewizorem, na pewno szybko docenisz możliwość spożywania obiadu w osobnej przestrzeni, razem z współmałżonkiem lub całą rodziną.

Nawet jadalnia oddzielona ścianką działową od kuchni to doskonałe rozwiązanie. A jaki stół postawić w pomieszczeniu tego rodzaju? Na pewno powinien być to mebel, przy którym można swobodnie zjeść posiłek nawet w kilka osób, tak, by każdy czuł się swobodnie.

Jednocześnie stół powinien się dobrze prezentować. Choć jadalnia nie jest najbardziej reprezentatywnym pomieszczeniem domu, to jednak z pewnością chcesz z dumą pokazywać ją gościom.

Z reguły pierwszy dylemat jaki trzeba rozwiązać, to wybór kształtu blatu. Najczęściej stoły są prostokątne lub okrągłe, ale dobrym pomysłem będzie również zakup stołu z blatem eliptycznym.

Co przemawia za takim rozwiązaniem? Z pewnością dużym plusem jest niebanalny wygląd mebla. Stół eliptyczny to rzadki widok, więc na pewno zrobi wrażenie na gościach i doda jadalni wiele uroku.

Ma też tę praktyczną zaletę, że nie ma ostrych kątów, tak jak stół prostokątny. Przy dużej liczbie spożywających posiłek pozwoli to na zorganizowanie większej ilości mieść oraz wygodniejsze posilenie się.

pokrycia dachowe z papy poznań https://kupmeble.pl/oferta/fotele-bujane