Posted on
www.zspsumin.pl

Bankiety to przyjęcia organizowane dla określonej grupy osób. Przyjęło się, że są to przyjęcia w godzinach wieczornych najczęściej służbowe.

Bankiety charakteryzują się nie tylko odpowiednim strojem gości, ale również odpowiednim wyglądem sali, nakryciem, światłem i ewentualną muzyką. Bankiety to swego rodzaju kolacja organizowana w większym gronie, potrawy podawane są w postaci szwedzkiego stołu.

Na bankietach przez wzgląd na swój elegancki charakter dominują jasne nakrycia stołów oraz krzeseł, stołów jest dużo dla gości, ale są też takie ogólnie dostępne, na których znajdą się potrawy, napoje. Bankiety to uroczystości organizowane przez firmy, ale coraz częściej na przykład przez salony sprzedaży, na których na przykład poza towarzyskim spotkaniem prezentowany jest nowy produkt ma to na celu by klient poczuł się wyjątkowy, a ze strony organizatora jest to możliwość skupienia swoich stałych klientów, by przedstawić im nową ofertę.

Coraz częściej w formie bankietu organizowane są wesela zamiast tych wystawnych dwudniowych wesele organizuje się bankiet i nie jest powiedziane, że musi mieć on miejsce w hotelu równie dobrze, może być zorganizowany na powietrzu z użyciem eleganckich stołów z obrusami oraz krzeseł z pokrowcami. Osoba organizująca bankiet nie ma łatwego zadania musi przede wszystkim zadbać o dobre samopoczucie gości tu ważne jest ich usadowienie i niezbędna jest określona przestrzeń musi też pomyśleć o obsłudze, która przechodząc między stolikami nie może mieć za mało miejsca.

wpuszczana w blat