Posted on

Wybierając nagrobek dla zmarłego warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiał jest on wykonany. Niektóre surowce charakteryzują się większą odpornością i wytrzymałością. Ważna jest także sama lokalizacja nagrobka.

Granit-TK – Zakład kamieniarski w Warszawie

Pod uwagę należy wziąć to, czy będzie on znajdował się na nasłonecznionym, czy zacienionym terenie. Wszystko to wpływa bowiem na niszczenie grobów. Jest to niemalże proces nieunikniony zwłaszcza, że nagrobki narażone są działanie czynników atmosferycznych.

Szkodliwe są nie tylko opady deszczu bądź śniegu, ale także intensywne nasłonecznienie. Pod wpływem tych czynników kolor nagrobka może ulec zmianie. Nie zawsze jednak jest to niekorzystne.

Nagrobek nadal może zachować odpowiednie walory estetyczne. Jednakże należy pamiętać o tym, żeby regularnie dokonywać impregnacji nagrobków. Dzięki temu nie będą na nich powstawały rysy czy pęknięcia.

Impregnacja polega na zastosowaniu specjalnych środków, które mają właściwości ochronne. Należy je nakładać w zależności od potrzeb. Przyjmuje się, że jest to kilka razy w roku.

baldachimy http://ornaty.pl/pol_m_Baldachimy-232.html do procesji eucharystycznej