Posted on

Stół to być może najważniejsza część każdej jadalni – wszak to właśnie przy nim zasiądziemy wraz z rodziną lub przyjaciółmi, aby porozmawiać czy skosztować posiłek. Do wyboru mamy wiele różnego rodzaju stołów, które różnią się miedzy sobą także kształtem – są więc stoły owalne, okrągłe i prostokątne czy kwadratowe. Od lat najpopularniejszym chyba wyborem, jeśli chodzi o stół do jadalni pozostaje prostokątna jego forma, natomiast całkiem sporą i wciąż rosnącą popularnością cieszą się także okrągłe stoły. Coraz więcej osób próbuje bowiem takiego rozwiązania i jest bardzo zadowolona z efektów, wyliczając przy okazji kolejne zalety okrągłych stołów. Wśród najważniejszych zalet nie sposób jest nie wspomnieć o takich aspektach jak:

  • więcej miejsca na krzesła,
  • delikatniejszy wygląd,
  • możliwość nieparzystej liczby krzeseł,
  • większe bezpieczeństwo względem dzieci.

Jak się bowiem okazuje, nie wszystkie jadalnie potrzebują prostokątnych, klasycznych stołów.

W wielu przypadkach znakomicie sprawdzą się okrągłe odpowiedniki, które świetnie nadadzą się nie tylko do nowoczesnych, ale również do tych klasycznych wystrojów. Dużym plusem jest to, że przy takich okrągłych stołach może zasiąść więcej osób – oczywiście w porównaniu do stołów o tym samym rozmiarze. To głównie dlatego z okrągłymi stołami spotykamy się najczęściej na weselach.

Największe zalety okrągłych stołów w jadalni

Bardzo istotny jest również fakt, że przy okrągłym stole może stanąć nieparzysta liczba krzeseł, czego nie można powiedzieć o stołach prostokątnym bądź kwadratowym. Tam brak krzesła zaburza symetrię, co powoduje, że puste miejsce w zasadzie od razu rzuca nam się w oczy. Inną zaletą okrągłych stołów jest to, że prezentują się one nieco delikatniej niż ich prostokątne odpowiedniki – w związku z tym świetnie sprawdzą się także w nieco mniejszych jadalniach.

Nie można również zapominać o tym, że okrągłe stoły nie posiadają… kantów, dzięki czemu taki mebel pozbawiony ostrych krawędzi jest o wiele bezpieczniejszy dla dzieci.

http://www.decolicious.pl/sklep/produkty wpuszczana w blat