Posted on

Większości herbat przypisuje się właściwości, które mają pozytywny wpływ na nasz organizm. Nie każda odmiana suszu może jednak poszczycić się przydomkiem „naturalnego antybiotyku”. Taką szczytną chwałą cieszy się herbata z pokrzywy, która już od starożytności stosowana była jako lek na wszelkiego rodzaju dolegliwości i schorzenia.

Napar z pokrzywy jest źródłem wielu ważnych dla ludzkiego organizmu witamin i minerałów. W takim napoju możemy znaleźć witaminę A oraz szereg witamin z grupy B. Jak w większości herbat, można znaleźć w niej dużo przeciwutleniaczy, ale także żelazo, magnez oraz fosfor.

Ze względu na dużą zawartość kwasu foliowego, może być doskonałym napojem dla kobiet w ciąży. Regularne spożywanie naparu z pokrzywy doskonale pomaga w oczyszczaniu organizmu z toksyn. Ze względu na swoją bogatą zawartość, świetnie wspomaga również proces gojenia ran oraz walkę z cukrzycą.

Dzięki dużej ilości żelaza w naparze, często wykorzystywana jest podczas leczenia anemii. Jest doskonałym narzędziem w walce ze stresem, zaburzeniami endokrynologicznymi i zapaleniem stawów. Wysoko ceni się również zbawienny wpływ pokrzywy na włosy oraz paznokcie.

pizzeria bielsko-biała sklep z kawą