Posted on
www.ohmeg.pl

Subkultura stanowi termin odnoszący się do zjawiska wielopoziomowego i bardzo skomplikowanego zarówno pod względem społecznym, jak i naukowym. Często, choć nie zawsze trafnie, utożsamiany jest z konkretną grupą ludzi o podobnych poglądach, wyglądzie oraz gustach.

Jedną z pierwszych tego typu grup byli hippisi. Choć jawnie występujący w sprawach politycznych, ideologicznych i społecznych – większość świata kojarzy ich z luźnym stylem życia oraz kolorową garderobą.

Ruch hipisowski szczególnie upodobał sobie życie w sposób zgodny z naturą, nie wchodzący na żadną oficjalną drogę i nie stawiający granic. Hippisi chętnie korzystali z używek, prowadzili ekologiczny styl życia i w związku z nieuznawaniem własności osobistej żyli w kilkudziesięcioosobowych komunach.

Na osobach z zewnątrz duże wrażenie robił ich wygląd zewnętrzny. Nosili bowiem bardzo luźne i kolorowe ubrania, czerpali inspiracje ze strojów indyjskich oraz indiańskich, a także obficie zdobili ciało własnoręcznie wykonywaną biżuterią.

Ich cechą charakterystyczną były długie, zmierzwione włosy oraz brody u mężczyzn.

ekspresy do kawy na ziarno https://www.opakowaniaok.pl/60-pojemniki-pod-zgrzew