Korytarz to z pewnością specyficzne pomieszczenie. Z jednej strony, nie spędzamy w nim aż tak dużo czasu i raczej jest pomieszczeniem przechodnim, z drugiej to właśnie w nim zostawiamy odzież wierzchnią i buty, a więc musi być w odpowiedni sposób zaaranżowany. Warto zobaczyć, co możemy tutaj wykorzystać, tak aby mieć pewność, że wybierzemy dla siebie to, co naprawdę będzie idealnie pasowało do powierzchni naszego korytarza.

Szafka na buty i wieszaki to podstawa

Jedną z najważniejszych rzeczy, które muszą się znaleźć na naszym korytarzu, z pewnością jest szafka na buty i wieszaki.

Warto pomyśleć, czy nie połączyć tego w jedno, tak aby mieć szafkę pod wieszakami, dzięki czemu będziemy mogli zaoszczędzić sporo miejsca. Dodatkowo trzeba jeszcze powiedzieć, że taka szafka może mieć półki, albo może być otwierana szuflada, która będzie się otwierała pod skosem, a więc wkładanie i wyjmowanie z niej butów będzie naprawdę prostą sprawą. Dodatkowo warto powiedzieć, że wieszaki mogą być na różnej wysokości, tak aby zarówno dorośli, jak i dzieci, mogli na nich spokojnie powiesić swoje kurtki, co sprawi, że łatwiej będzie utrzymać porządek. Jeśli nad wieszakami mamy trochę wolnej przestrzeni, to warto pomyśleć o zrobieniu półki, na której będziemy układać czapki i kaski, albo możemy zrobić zamykaną szafkę, w której będziemy trzymać ubrania, które zakładamy niezwykle rzadko a wieszaki na ubrania cena to dobry wybór na korytarz.

To sprawia, że warto się tutaj przyjrzeć wszystkim propozycjom na taką garderobę, bo może się okazać, że wybierzemy taką, która idealnie wkomponuje się w nasz korytarz, bez względu na to, ile będzie miał on metrów.

A może stojak na parasole?

Zawsze musimy być przygotowani na załamanie pogody, które będzie się objawiało opadami deszczu. Dlatego też warto pomyśleć, czy nie chcemy, aby w naszym korytarzu pojawił się stojak na parasole. Z jednej strony, zawsze będziemy je mieli w tym samym miejscu, więc łatwo będzie nam o nim pamiętać, jeśli będziemy wychodzić na deszcz, a z drugiej strony po powrocie do domu, będziemy mogli odstawić tam parasol, aby się wysuszył, więc wszystko będzie się odbywało wygodnie i szybko.

Warto też wiedzieć, że możemy kupić stojak taki bardzo prosty, a możemy kupić ozdobny, który stanie się także dodatkową dekoracją naszego korytarza.

Jeśli mamy dużo miejsca możemy mieć stolik

Jeżeli mamy długi a wąski korytarz, to warto zadbać o to, aby był wymalowany na jasny kolor, bo w przeciwnym razie, zawsze będziemy mieli w nim ciemno. Większe korytarze mogą być wymalowane ciemniejszą farbą, a dodatkowo możemy się zastanowić, czy nie chcemy tam postawić stolika. Wówczas kartka i długopis zawsze będzie pod ręką, będziemy mieli miejsce, gdzie położymy zakupy zanim zdejmiemy kurtkę, a dodatkowo można tam ustawić wazon z kwiatami, który sprawi, że całość naprawdę świetnie będzie się prezentowała.

Warto popatrzeć, jakie aranżacje korytarza będą nam proponowane, tak abyśmy mieli pewność, że wybierzemy taki pomysł, który pozwoli nam uzyskać niesamowity korytarz. Czasami niewielki szczegół może sprawić, że nasz korytarz będzie jedynym w swoim rodzaju, zwłaszcza jeśli na jego ścianach powiesimy rodzinne fotografie.

ściernice listkowe talerzowe