provid.com.pl

Numizmatyka to piękne hobby, które może znacząco wzbogacić naszą wiedzę na temat historii świata i ozdobić każde mieszkanie. Zasadniczym problemem w przypadku kolekcjonowania monet jest jednak ich przechowywanie i pogodzenie naszych zainteresowań z porządkiem w domu lub mieszkaniu. Pierwszym pomysłem, który przychodzi nam do głowy jest z pewnością słoik albo puszka.

Rozwiązanie to jest jednak krótkotrwałe i nie ma co ukrywać, że nie pozwala nam na wyeksponowanie i zaprezentowanie zebranych okazów. Dodatkowym minusem są niskie walory estetyczne zaproponowanego rozwiązania. Co zamiast niego? Na rynku dostępne są specjalistyczne klasery, przystosowane do przechowywania monet.

Pozwalają one oszczędzić miejsce, a dodatkowym atutem jest to, że każda moneta ma w nich swoją przegródkę, co wpływa dodatnio na możliwość skatalogowania naszej kolekcji. Minusem takiego rozwiązania jest znowuż brak możliwości bezpośredniej ekspozycji naszej kolekcji i problem w przeprowadzeniem porządków, gdyż w przypadku klasera numizmatycznego musimy osobno wyciągnąć z przegródki każdą monetę, by ją oczyścić. Lepszym rozwiązaniem wydają się więc specjalistyczne paletki numizmatyczne, w których każda moneta posiada własne miejsce, a dodatkowo takie paletki przechowywać można w specjalnych skrzyneczkach, które ochronią nasze zbiory przed kurzem i brudem.