Posted on
www.danceplace.pl

Im mniejszą mamy łazienkę, tym więcej musimy myśleć o jej urządzeniu, tak aby mieć pewność, że wszystko co niezbędne się w niej znajdzie, a jednocześnie będziemy mogli się w niej jeszcze poruszać. Na szczęście propozycji na urządzenie takiej małej przestrzeni jest wiele, więc jeśli tylko dokładnie się przyjrzymy różnym ofertom, to może się okazać, że sporą część z nich będziemy mogli zastosować także u siebie.

Szafka na brudne rzeczy to dobre rozwiązanie

Z jednej strony nie mamy zbyt wiele wolnego miejsca, a co się z tym wiąże, nie bardzo mamy miejsce, w którym moglibyśmy postawić kosz na brudne ubrania. Z drugiej strony, nie chcemy kłaść ubrać do pralki, bo zdajemy sobie sprawę, że systematyczne jej przeciążania doprowadzi w końcu do zniszczenia bębna i będziemy zmuszeni wymienić całą pralkę. Na szczęście możemy tutaj skorzystać z rozwiązania, gdzie poza szafką z półkami, zyskujemy jeszcze taką na bieliznę. Wystarczy, że w sklepach meblowych popatrzymy za szafką, która na dole ma przestrzeń, do której możemy wrzucić brudne ubrania, a na górze ma szafkę, w którą będziemy mogli powkładać wszystkie artykuły, które w łazience są niezbędne. Zajmujemy wówczas tylko jedną przestrzeń, a dodatkowo zyskujemy sporo miejsca, które będziemy mogli w dowolny sposób wykorzystać.

Pralka pod zabudowę?

Zazwyczaj przestrzeń nad pralką jest niewykorzystana, bo ta część ściany jest po prostu pusta. Półki nad nią nie zrobimy, bo wówczas ciężko będzie nam cokolwiek sięgnąć i obawiamy się, że nie będzie to wyglądało zbyt dobrze.

Dlatego warto popatrzeć na specjalną szafkę do zabudowania pralki. Wówczas pralka jest wstawiana w jej dolną część, która jest pusta, a do góry mamy odpowiednio przygotowaną szafkę, w którą możemy pochować wszystko to, co jest niezbędne. Dodatkowo tak ustawiona pralka będzie się mniej rzucała w oczy, a więc też wizualnie nasza łazienka zyska na wielkości.

Co jeszcze można zastosować?

Jeśli do tych dwóch rozwiązań dołożymy jeszcze odpowiednie akcesoria, tworzone specjalnie z myślą o takich małych łazienkach, to może się okazać, że całość było nam znacznie łatwiej urządzić niż myśleliśmy. Możemy kupić mniejsze sedesy, możemy kupić mniejsze umywalki, albo takie, które będą narożnikowe, dzięki czemu wykorzystamy nawet powierzchnię, której do tej pory nikt nie wykorzystywał. Co więcej możemy także rozejrzeć się za odpowiednią kabiną prysznicową, dzięki której będziemy mogli wykorzystać dostępną przestrzeń, a rozsuwane drzwi sprawią, że taka kabina nie będzie zajmowała aż tak wiele miejsca. Warto zobaczyć na różne propozycje aranżacji, tak aby móc określić, która z nich okaże się być tą najlepszą. Wówczas będziemy mieli pewność, że wszystko będzie wykonane, tak jak być powinno, a co się z tym wiąże, będziemy mogli się cieszyć z funkcjonalnej, wygodnej i jednocześnie ładnie urządzonej łazienki, w której chętnie będziemy spędzać czas. Im więcej propozycji przejrzymy, tym szybciej znajdziemy tą odpowiednią dla siebie.

Co więcej, nie zawsze muszą być one drogie, co sprawia, że każdego będzie stać na wykorzystanie chociaż części tych pomysłów, czym pokaże innym, że jeśli się chce mieć coś fajnego, to naprawdę można to mieć, przy niewielkich zmianach.

fornir modyfikowany https://kuznianaklejek.pl/fototapeta-25-do-kuchni.html