Posted on

Wszyscy miłośnicy zwierząt zgodnie przyznają, że mieszkanie pozbawione czworonożnego przyjaciela jest jakieś niepełne i niemal puste. Brak wiernego towarzysza radości i niedoli, jego wiernych i ufnych oczu oraz merdającego ogona sprawia, że zaczynamy czuć się przygnębieni i samotni. Podejmujemy więc decyzję – adoptujemy futrzarstego przyjaciela! Musimy mieć jednak świadomość, że razem z psem do naszego domu wprowadza się również odrobina chaosu i nieporządku, które nie powinny przesłaniać nam radości płynącej z opieki nad zwierzakiem Największym problemem związanym z goszczeniem u siebie psiaka jest oczywiście sierść, która jest wszędzie.

Pewnym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem jest często czesanie naszego psiaka poza domem, co pozwoli ograniczyć ilość sierści w naszym domu. Jeżeli posiadamy ogród, to możemy to zrobić tam, a jeżeli przyszło nam żyć w bloku, to najlepiej zabrać pupila na spacer i tam pod pretekstem zabawy dokładnie go wyczesać. Dgrugim problemem, który pojawia się w momencie zaadaptowania psiaka jest błoto i piasek, któr nasz pupil roznosi po całym domu na swoich łapach.

Rozwiązaniem tego problemu może być ustalenie stref, w których psiak może się poruszać i nie dopuszczanie go do pomieszczeń, gdzie znajdują się dywany, ale przyznać trzeba, że jest to rozwiązanie kłopotliwe i zmusza nas do ciągłego kontrolowania naszego kosmatego przyjaciela – najlepiej więc częściej sprzątać, a przed wejściem psa do domu można mu łapy wytrzeć mokrą gąbką lub ściereczką.

firma ddd wielkopolskie serwis klimatyzacji śląsk