Posted on

Wybór odpowiedniej szafy do sypialni jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakie musimy zrobić – zaraz obok doboru wygodnego i dużego łóżka. Rola szafy też jest jednak bardzo ważna, dlatego też powinna być to przemyślana decyzja – wszak to właśnie w szafie trzymamy wiele naszych rzeczy, począwszy od bielizny, poprzez różnego rodzaju ubrania, a skończywszy na pościeli.

W związku z tym trzeba poświęcić poszukiwaniom odpowiedniej szafy trochę czasu – tym bardziej, że nie każdy może sobie pozwolić na wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni i zrobienie garderoby. W takiej sytaucji szafa może okazać się zbędna, gdyż w odpowiednio dużej garderobie z pewnością pomieścimy wszystkie nasze rzeczy.

Jeśli jednak nie możemy sobie pozwolić na taki luksus to wtedy oczywistym wyborem będzie szafa właśnie. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu szafy do naszej sypialni? Najważniejsze czynniki wpływające na naszą decyzję to:

  • przestrzeń w sypialni,
  • pojemność szafy,
  • rodzaj szafy,
  • walory wizualne,
  • koszt.

Przestrzeń do wykorzystania ma bardzo duże znaczenie, gdyż to na tej podstawie wybierzemy odpowiednich rozmiarów meble – tak, aby jak najlepiej wykorzystać wolne miejsce. To też ma bezpośredni wpływ na samą pojemność szafy.

Musimy bowiem zdecydować, ile szafa powinna pomieścić, a ile rzeczy możemy przechowywać gdzie indziej. Posiadając szafę w przedsionku z pewnością zrezygnujemy z przechowywania w sypialni takich rzeczy jak buty czy okrycia wierzchnie na rzecz pościeli czy ręczników.

Jaka szafa sprawdzi się w sypialni?

Mając określoną pojemność szafy możemy przystąpić do wyboru pomiędzy szafą wnękową a szafą wolnostojącą. Ta pierwsza szczególnie dobrze sprawdzi się w małym i dość ciasnym pomieszczeniu.

Trzeba jednak przy tym pamiętać, że jest to wybór na lata. Największą zaletą wolnostojącej szafy jest natomiast fakt, że z łatwością można ją przesunąć w inne miejsce, tak więc możliwe będą pewne modyfikacje w naszej sypialni – w przypadku szafy wnękowej sytuacja nieco bardziej się wtedy skomplikuje.

Artykuły ogrodowe