Posted on
http://www.bamartech.pl/kategoria-produktu/separatory/

Posiadając dwójkę lub więcej dzieci, które na dodatek dzielą między sobą jeden pokój, stajemy przed bardzo ważnym dylematem – na jakie łóżko postawić? Można zdecydować się na dwa łóżka pojedyncze, a można także postawić na łóżko piętrowe. Oczywiście każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, dlatego też ostateczna decyzja nie będzie wcale łatwa.

Na co zwrócić więc największą uwagę i w oparciu o jakie czynniki podjąć decyzję? Wśród najważniejszych aspektów mamy:

  • wiek dzieci,
  • przestrzeń w pokoju,
  • koszt,
  • materiał,
  • bezpieczeństwo.

W przypadku łóżek jednopiętrowych decyzję ułatwi z pewnością sporo przestrzeni w pokoju dla dzieci – jeśli bowiem dwa łóżka zmieszczą się w pomieszczeniu to łóżko piętrowe raczej nie będzie dobrym pomysłem.

Tym bardziej, że w ten sposób umożliwimy dzieciom stworzenie swojego własnego kąta. Z pewnością chciałyby one mieć swój osobny pokój, natomiast jeśli nie jest to możliwe to przynajmniej łóżko jest osobne, dzięki czemu każde z nich może stworzyć tam swój własny azyl bezpieczeństwa i nie musi się tym dzielić z rodzeństwem. Można je wyposażyć dowolnie, wedle życzeń malucha – najważniejsze są jednak wygodne poduszki, pościel oraz kocyk i poduszka minky.

Jeżeli jednak pokój dziecięcy nie jest zbyt dużych rozmiarów to wtedy jedynym słusznym wyborem może być właśnie łóżko piętrowe.

Dlaczego warto postawić na łóżko piętrowe?

Takie łóżko to przede wszystkim oszczędność przestrzeni, co jest szczególnie ważne w momencie, kiedy pokój dzieci nie jest zbyt duży.

W ten sposób możemy wygospodarować przestrzeń potrzebną im do zabawy czy nauki – wszak pomieszczenie dla dzieci nie jest tylko i wyłącznie ich sypialnią, ale spełnia także wiele innych funkcji. Samo łóżko jest z kolei czymś, co na pewno spodoba się dzieciom w każdym wieku – trudno będzie ustalić, kto śpi na górze, a kto na dole.

Trzeba jednak pamiętać o tym, aby taki mebel był odpowiednio zabezpieczony, aby nie doszło do żadnej przyjemnej sytuacji, na przykład podczas wspinania się po drabince na górną część łóżka. Ciekawym pomysłem są łóżka „dwa w jednym” – początkowo piętrowe, z czasem mogą stać się dwoma pojedynczymi, gdy dzieci nieco podrosną.

https://marmite.eu/fr/ ławki biesiadne