Posted on
www.auraled.pl

Chcesz jak najlepiej zadbać o włosy? W takim razie na pewno znasz i stosujesz się do kilku cennych porad, które powtarzają rodzice, znajomi oraz niektóre gwiazdy telewizji. Niestety znaczna część obiegowych wskazówek to nieprawdziwe informacje, które mogą narobić więcej szkody niż pożytku. Najlepszym przykładem są zalecenia, by często myć włosy, aby prezentowały się dobrze.

To błąd. Częste mycie włosów może sprawić, że zaczną się one szybciej przetłuszczać. W dodatku możesz doprowadzić do wypłukania naturalnych substancji ochronnych i włosy staną się suche.

Codzienne mycie wcale nie jest zdrowe. Z kolei jeśli chcesz umyć głowę, ale za chwilę musisz wyjść, prawdopodobnie wahasz się, bo słyszałeś, że chodząc z mokrą głową bardzo łatwo o przeziębienie. To częściowo prawda, ale jest w tych poradach wiele przesady.

Ryzyko zachorowania po wyjściu z nie w pełni wysuszonymi włosami wcale nie jest duże. Bardziej prawdopodobne jest to, że w komunikacji miejskiej albo w miejscu pracy spotkasz kogoś, kto Cię zarazi. Mycie głowy na ostatnią chwilę nie jest więc takie złe.

http://www.akolor.com.pl/ okulary celine poznań