Posted on

Każdy lubi mieć w zasięgu wzroku zegarek, tak aby mieć pewność, że w każdej chwili będzie mógł sprawdzić, która godzina i nie spóźni się na ważne spotkanie. Jedni wybierają zegarki, które można postawić na półce, inni decydują się na takie wiszące, a jak się okazuje, każdy ich rodzaj możemy świetnie dopasować do swoich potrzeb, jeśli tylko odpowiednio przyjrzymy się szerokiej propozycji, jaka pojawia się ze strony producentów.

Jakie zegarki na półkę możemy wybrać?

Jeżeli chcemy zegarek, który będzie nam oferował tylko godzinę, to możemy wybrać elektroniczne, które będą prezentowały różny rozmiar czcionki, możemy wybrać takie, które będą posiadały projektor, więc będziemy mogli wyświetlać godzinę także na suficie i innej ścianie, albo możemy wybrać takie ze zwykłą wskazówką. Mogą być one zupełnie proste, mogą mieć dookoła siebie miejsce na włożenie zdjęć najbliższych nam osób, albo mogą mieć z boku jakąś figurkę. Dodatkowo możemy wybrać zegarek, który poza godziną będzie nam pokazywał także datę, wilgotność czy temperaturę, a także wskaźniki barometryczne. Co więcej, możemy zainwestować w zegarek, w którym z jednej strony będą nam się pojawiały cyfrowe zdjęcia, a z drugiej cały czas będzie wyświetlany czas.

Propozycji jest tutaj naprawdę wiele, dlatego dokładnie powinniśmy się zastanowić, co spełni wszystkie nasze potrzeby.

Zegarek na ścianę może być ozdobą

Chcąc powiesić zegarek na ścianie, powinniśmy się zastanowić, czy chcemy taki prosty, który będzie wskazywał tylko godzinę i niczym nie będzie się wyróżniał, czy może chcielibyśmy taki, który będzie dodatkową dekoracją danego pomieszczenia i ciężko będzie od niego odwrócić wzrok. W tym drugim przypadku mogą one prezentować różne grafiki na tarczy, mogą mieć określony kształt np. motocykla albo misia, ale możemy wybrać takie zegarki, które będą naklejane na ścianę. Wówczas tarcza jest płaska i przyklejana jest na ścianę, a wskazówki z całym mechanizmem montowane są do niej. W takim przypadku może to być sam zegarek, albo może być nam zaproponowany taki model, w którym zamiast godzin, będziemy mieli zdjęcia bliskich, albo jakieś figurki.

Czasami proponowane są zegarki, na których godziny trzeba obliczyć ze wzorów matematycznych, albo są one zapisane za pomocą nutek, które mają przydzielone do siebie wartości cyfrowe. Takie zegary nie tylko świetnie spełniają swoją podstawową funkcję, ale także sprawiają, że patrzenie na nie jest przyjemnością i może być świetnym treningiem dla umysłu.

Zegarek do łazienki?

Czasami możemy się zapomnieć w łazience i spóźnienie na umówione spotkanie będziemy mieli gwarantowane. Warto więc pomyśleć o specjalnym zegarku do łazienki, który będzie lustrzanym odbiciem, a więc dopiero gdy spojrzymy w lustro naprzeciwko którego będzie zawieszony taki zegarek, będziemy widzieli prawidłową godzinę, w przeciwnym razie wszystko będzie odwrócone. Będzie to zakup praktyczny, a jednocześnie ciekawy i dość niecodzienny, czym z pewnością zainteresujemy naszych gości. Warto popatrzeć jakie zegarki są nam proponowane.

Czy wolimy takie proste, bardziej tradycyjne, czy może wolimy, gdy łączą w sobie więcej funkcji, gdy stają się małymi gadżetami i gdy są bardziej nowoczesne? Możliwości jest wiele, wystarczy je ze sobą porównać.

KiddyFave.pl - Meble dla dzieci https://arteka24.pl