Posted on
https://wszuie.pl/

Makijaż w wersji podstawowej idealnie nadaje się do każdego rodzaju cery. Można go stosować do pracy, szkoły czy na spotkania z przyjaciółmi. Jest dość naturalny, dzięki czemu nie przypomina efektu „maski”. Od czego zacząć wykonanie tego makijażu? Pierwszym krokiem jest nadanie skórze jednolitego odcienia.

Można tego dokonać za pomocą podkładu. Przedtem należy znaleźć podkład, który będzie idealnie pasował do potrzeb naszej skóry. W przypadku skóry problematycznej powinien maskować jej niedoskonałości. Jeśli mamy skórę normalną wybierzmy taki podkłady, który będzie nadawać jej zdrowy, świeży wygląd.

Kolor podkładu musi współgrać z kolorystyką skóry. Warto również pamiętać o tym, żeby idealnie rozprowadzić kosmetyk po skórze. Uważajmy na to, aby nie pozostawiał nieestetycznych smug. Dla cery trądzikowej sprawdzonym rozwiązaniem będzie nałożenie korektora maskującego.

Należy nałożyć go punktowo, a następnie delikatnie rozsmarować. Korektor warto nałożyć także na boki nosa. W ten sposób można wyrównać całą kolorystykę. Niektóre kobiety wolą użycie pudru.

Czasem jednak sam podkład wystarcza, żeby cera była gładka i promienna. Oczy można podkreślić za pomocą tuszu do rzęs. Obecnie do wyboru są liczne tusze, które umożliwiają uzyskanie odpowiedniego efektu, np. wydłużenie lub pogrubienie rzęs.

W przypadku bladej skóry można dodać nieco koloru za pomocą bronzera bądź różu do policzków. Z jego ilością nie należy przesadzać. Warto również pamiętać, żeby przed położeniem się spać koniecznie zmyć cały makijaż.

sztylpy