Posted on
edumax.com.pl

Aranżując wnętrze przedszkola nie należy zapominać tylko i wyłącznie o przyjaznej stylistyce wnętrza, ale również o funkcjonalności. Sale przedszkolne to miejsca, w których dzieci będą spędzały dużą część dnia – będą się tam bawić, uczyć, rysować, a być może również spożywać posiłki. Z tego względu niezwykle ważną inwestycją jest wybór stołów i krzeseł. Wybierając stoły i krzesła do przedszkola, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich wielkość. Powinny być rozmiarem dopasowane do wzrostu kilkuletnich dzieci. Ponadto należy pamiętać, aby były one wykonane zgodne z normami oraz były dobrze wyprofilowane, aby dzieci siedziały na krzesłach prosto.

Czasami producenci oferują krzesła i stoły regulowane, dzięki czemu można zmieniać ich wysokość i tym samym dopasowywać je do wzrostu dzieci, co jest dużą zaletą. Poza tym blaty stołów powinny być wykonane z materiałów odpornych na uszkodzenia oraz łatwych do utrzymania w czystości. Farby, kredki, plastelina czy nożyczki mogą szybko zniszczyć blat. Zazwyczaj rama krzesła oraz nogi stołu są metalowe, a pozostałe elementy wykonane są z płyty wiórowej laminowanej lub sklejki. Nie należy zapominać o tym, aby meble charakteryzowały się stabilnością i bezpieczeństwem. Warto zatem zwracać uwagę na atesty i certyfikaty, którymi chwalą się producenci.

Oczywiście, warto, by meble były utrzymane w barwnej kolorystyce, co doda wnętrzu bardziej przyjaznego charakteru i zachęci dzieci do spędzania czasu w pomieszczeniu.

kamienna wanna ławki biesiadne do ogródków piwnych