Posted on

Salon to najbardziej reprezentatywne pomieszczenie w całym domu. To tutaj przyjmujemy gości i spędzamy większość czasu w rodzinnym gronie. Z tego powodu ważne jest, aby wszyscy dobrze czuli się w tym pokoju. Wiele osób decyduje się na umieszczenie w salonie stołu i krzeseł. Oto kilka słów na ten temat, aby gustownie i praktycznie urządzić salon. Stół i krzesła w salonie spełniają wiele funkcji.

To tutaj czasem jada się posiłki z rodziną i pije kawę z gośćmi. Oprócz relaksu czasem może się zdarzyć, że będziemy musieli tutaj popracować. Zatem stół i krzesła powinny być funkcjonalne. Nie można zapominać o ergonomicznym kształcie krzesła. Będziemy na nich często siedzieć, zatem trzeba zadbać o wygodę. Również należy pamiętać, że meble powinny być eleganckie i oddawać charakter wnętrza.

Poza wymiarem praktycznym powinny stanowić także element dekoracyjny. Plastikowe meble mogą nie pasować do eleganckiego salonu, a drewniane nie do końca sprawdzą się w salonach z kominkiem. Zatem należy wybierać stoły oraz krzesła tapicerowane, kierując się aspektem praktycznym i estetycznym. Oprócz wygody, nie należy zapominać także o utrzymaniu czystości. Materiał, z którego zostanie wykonane obicie siedzisk powinien być łatwy do czyszczenia. W salonie nietrudno o rozlanie wina czy kawy.

Poza tym należy także zwrócić uwagę, aby stół był odpowiednio duży i pomieścił domowników. Warto zatem zadbać o możliwość dostawki bądź rozłożenia stołu przy większej liczbie osób.

http://www.meblehoreca.pl/meble/pokrowce-i-sukienki-na-krzesla-uniwersalne wkrętak nasadowy