Posted on
www.lanksch.de

Makijaż zimowy nie jest zbyt trudny w wykonaniu. Jest to spowodowane ograniczoną paletą kolorystyczną. Zima najczęściej kojarzy się z kolorem białym. W zimowym makijażu sprawdzają się także wszelkie odcienie szarości, srebra oraz niebieskiego.

Taki makijaż nie jest jednak odpowiedni dla wszystkich kobiet. Najładniej wygląda u pań czarnowłosych o chłodnej urodzie. Kolorystyka tego makijażu jest zimna, dlatego warto o tym pamiętać wykonując make-up. Dzięki temu można uniknąć błędów.

W zimowym makijażu górną powiekę można pomalować na jasne kolory. Ciekawie będą prezentować się niebieskie oraz białe cienie. Jeden z tych kolorów powinien być dominujący. Drugi z kolei może stanowić jego dopełnienie.

Usta można pomalować na chłodny róż. Warto zrezygnować z bronzera na rzecz różu do policzków. Uzupełnieniem tego są rzęsy wytuszowane wydłużającym tuszem. Taki make-up idealnie nadaje się na dzień.

Jeśli zależy nam na bardziej intensywnym makijażu, można bardziej podkreślić oko. W tym celu najlepiej sprawdzi się eyeliner bądź kredka do oczu. Na zimowe wieczory dobrym pomysłem będzie również makijaż w stylu smoky eye. Kobiety o jasnych włosach również mogą wykonać zimowy makijaż.

Muszą jednak pamiętać, żeby kosmetyki były w cieplejszej wersji kolorystycznej. Chłodne odcienie nie są dobrym pomysłem dla pań o oliwkowej i ciepłej karnacji. Dla kobiet, które nie chcą ryzykować, najkorzystniejszym rozwiązaniem jest klasyczny makijaż, w którym tylko część nawiązywać będzie do zimowego make-up’u.

https://www.sukienkimm.pl/ montibello.pl