Posted on

Chińczycy już w starożytności uważali, że zielona herbata posiada szereg istotnych dla zdrowia właściwości. Przypisywano jej możliwość łagodzenia bólu i skuteczne zapobieganie wielu chorobom.

Ich wiedza została poparta współczesnymi badaniami. Niemal każdy już słyszał o zaletach, jakie może nieść za sobą spożywanie zielonej herbaty.

Liście tego typu suszu są wprost przepełnione polifenolami, które mają silne właściwości przeciwutleniające. Właśnie ze względu na to przypisuje im się zdolność do zapobiegania rozwojowi komórek nowotworowych.

Zmniejszają też ryzyko wystąpienia wszelakich chorób układu krwionośnego. Podobne właściwości wykazuje związek galusan epigallokatechiny, którego w zielonej herbacie jest pod dostatkiem.

Ten jednak z kolei wykazuje zdolność do usuwania komórek nowotworowych, jednocześnie pozostawiając w nienaruszonym stanie te, które są zdrowe. Naukowcy udowodnili, że istnieje ścisły związek pomiędzy spożywaniem wyżej wspomnianego napoju, a poziomem cholesterolu we krwi.

Regularne sięganie po filiżankę zielonej herbaty może sprawić, że unormuje się poziom dobrego cholesterolu (HDL), w stosunku do tego złego (LDL).

https://www.dagrasso.pl/bukowina-tatrzanska www.opryski.net.pl