Posted on
www.barnowo.com.pl

Wybierając stół do jadalni lub do salonu z pewnością zwracasz uwagę na styl mebla i na to, z jakich materiałów jest wykonany. Być może cenisz konkretny gatunek drewna lub też zależy Ci na meblu wykonanym z metalu lub ze szklanym blatem. Oczywiście to wszystko bardzo ważne kwestie, jednak równie istotne jest to, aby pamiętać o odpowiednich wymiarach – zarówno stołu, jak i samego pomieszczenia, w którym ma się znaleźć.

Pierwszy istotny wymiar, to odległość stołu od ściany w miejscu, w którym będzie się znajdować krzesło. Mebel powinien być odsunięty przynajmniej o 80 cm od ściany czy też innych elementów wyposażenia. Tylko wtedy będzie można swobodnie siedzieć i manewrować krzesłem.

Oczywiście, jeśli tylko masz dość duże pomieszczenia, warto ustawić stół dalej od ścian i innych mebli – jednak nie każdy może sobie pozwolić na taki komfort, a 80 cm to minimum, jeśli chcesz mówić o wygodzie. Jeśli przy stole mają zasiadać liczni domownicy lub goście, z pewnością potrzebny będzie większy stół, który zmieści przynajmniej dwie osoby przy jednej krawędzi. Aby możliwe było wygodne usadzenie dwóch osób, bok blatu powinien mieć przynajmniej 1,20 metra długości.

W przeciwnym wypadku zasiadający przy stole będą skazani na szturchnięcia lub będą czuć się skrępowani niewielką przestrzenią. W miejscach, gdzie ma być przejście, warto zostawić przynajmniej 60-80 cm wolnej przestrzeni. Wówczas poruszanie się po pomieszczeniu nie będzie utrudnione i jadalnia będzie bardziej praktyczna.

duża szafa do sypialni https://www.ergoexpert.pl/pokoj-dziecka/lozka-dla-dzieci